Szükségem van-e okostöltőre?
Az okostöltők a biztonságosabb és gyorsabb töltés mellett kommunikálnak az autóval, az okosotthonnal, az elektromos hálózattal, és természetesen a felhasználóval. Többek között beállíthatók töltési időszakok, hogy például akkor töltsön, amikor a legalacsonyabb az energia ára. Egyre több töltő kapcsolható napelemes rendszerbe. A dinamikus energiafelhasználásra képes töltőberendezések egyensúlyban tartják a háztartás, illetve a munkahely többi nagy energiafelvételű eszközének és a töltőberendezéseknek az energiafelhasználását – amellett, hogy nem jelentkezik áramkimaradás.
Mobilapplikációval vagy egyéb számítógépes alkalmazással vezérelhetjük okostöltőinket, például elindíthatjuk, megállíthatjuk a töltést; megnézhetjük, hány százalékos az akkumulátor töltöttségi szintje. Sőt, az alkalmazásból statisztikákat nyerhetünk ki, például megtudjuk, hogy családtagjaink vagy munkatársaink mennyi energiát használtak fel.
Milyen legyen a töltő megjelenése, borítása?
A töltő megjelenése, formája és színe, sőt a visszajelzést szolgáló LED-ek vagy LCD-kijelzők is lényegesek a felhasználó számára.
Emellett figyeljünk arra is, hogy a környezet viszontagságaihoz is megfelelő legyen. Ha kültéri töltőt választunk, akkor az legyen eső- és napsütésálló. Kültérbe és poros környezetbe szintén megfelelő védettségű töltő szükséges. Ezekhez az alábbi tulajdonságokat ellenőrizzük:
- IP védettségi szint: szilárd tárgyak és víz szerkezetbe jutása elleni mechanikai védettség; mechanikai szilárdság. Az IP 54 például megfelelő.
- IK védelmi fokozat: ütés elleni védelem. Az IK08 például megfelelő.

A fentiek mellett a töltővásárlás előtt állók figyelmébe ajánljuk a következő oldalakat.
🛒